B-TÝM V NEDĚLI ZÍSKAL „POUZE“ 5 BODŮ

20.04.2018

FBK KOBYLISY vs. ORKA ČELÁKOVICE B 7:2 (4:2, 0:0, 3:0)
K předposlednímu turnaji sezóny vyrazilo tuto neděli kobyliské béčko do nedalekých Střešovic s jasným cílem - získat 6 bodů a udržet si výhodnou pozici pro klíčový zápas o postup na posledním turnaji. Prvním soupeřem nám byla Orka Čelákovice a vstup do zápasu se nám vydařil. Po minutě 1:0, po dvou 2:0 (oba góly Ctíra). Povedený úvod nás trochu ukolíbal a soupeř trestal - v šesté minutě v rozmezí půl minuty srovnal. Naštěstí jsme dokázali ještě do konce úvodní části reagovat, vedení nám vrátil Cvrnda a hattrick zkompletoval Ctíra. Druhá třetina přinesla šance na obou stranách (výrazně víc teda na naší a nejednou cinkala tyč), ale kromě Danova vyloučení se v zápise nic neobjevilo. Ve třetí třetině dvakrát za sebou asistoval kapitán a pan trenér Dan u gólů posily z áčka Tondy Semeráda a bylo rozhodnuto. Skóre uzavřel pěknou tečí Prochy a statistiky vyloučením (přísným, jak jinak) Poštul; zápas jsme tak celkem v klidu zvládli v poměru 7:2.

Hráč utkání: Ctirad Malina

FBK KOBYLISY vs. FBC KUTNÁ HORA B 8:7sn (2:3, 3:3, 2:1)
Druhým soupeřem nám bylo béčko Kutné Hory a dobře jsme si pamatovali poslední vzájemný zápas, kdy jsme soupeře svou laxností nechali odskočit až na skóre 1:5. Zápas jsme tenkrát však dokázali otočit, ale stálo nás to tolik sil, že v dalším zápase jsme neměli sílu vzdorovat atletům z EMCO Cholerics. A ani tentokrát jsme nezačali nejlépe. Po dvou minutách nechytatelnou bombou z půlky přesně do vinglu (fajný gól) otevřel skóre Pospíšil a o dvě minuty později milimetrově trefil vingl i Poštul - bohužel nohou a do vlastní brány. Rychle jsme ale dokázali z šokujícího úvodu oklepat, přebrali iniciativu a po gólech Karla, Cvrndy a pana trenéra Dana jsme otočili na 3:2. Jenže zase jsme prospali úvod další části a půl minutě bylo srovnáno. Herně jsme na hřišti v tu chvíli dominovali a vedení a náskok jsme získali zpět (Tonda Semerád, Dan Havlíček). Kutnohorští sice dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, ale dvougólový náskok nám vrátil dobře hrající Karel Štipka. Bohužel další smolný okamžik nebo spíš série smolných okamžiků přinesl snížení - Poštulovo dlouhý pas trefil ve vzduchu hokejku soupeře (u pasu...), od ní se míček odrazil k před brankou zmateně potulujícímu se útočníkovi Kutné Hory, který byl tak překvapený, že nedokázal kloudně vystřelit, jenže míček letící obloučkem a mimo branku změnil o Jirkova záda dráhu letu tak, že rychlostí metr za dva dny se došoural přesně za tyčku (kterou možná ještě i líznul). Na začátku třetí třetiny se před branku cpal útočník soupeře, prakticky na brankové čáře, čili v nulovém úhlu, jeho snažení ukončil tvrdým zákrokem na hraně pravidel Cvrnda a ruka rozhodčího vyletěla vzhůru a vypadalo to na přísnou dvojku. K překvapení všech ale rozhodčí nařídili trestné střílení. Na ty je Jirka specialista, takže skóre se neměnilo. Tedy neměnilo po nájezdu, v následné přesilovce už bohužel ano. Za pouhou minutu ale vedení opět vrátil na naše hole Tonda Semerád a možnost přesilovky jsme pak dostali i my. Prakticky 2 minuty se soupeř nedostal k míčku, dvakrát zazvonila tyč a v samém závěru početní výhody Ctíra doklepával do prázdné brány. Bohužel jasnému gólu zabránila opět nehorázná smůla - při střele praskla Ctírovo zánovní hůl a míček tak v bráně neskončil. Naopak z protiútoku při chybě při střídání (kdy nikdo nezaskočil za střídajícího Ctíru) KH vyrovnala na 7:7. Závěr třetiny přinesl ještě jednu naší přesilovku, při které jsme si vytvořili další šance, ale znovu cinkala jen tyč... Poprvé v sezóně tak došlo na nájezdy. Hned toho prvního se ujal Ledvis a litvínovskou (eh, sorry, chomutovskou) kličkou do bekhendu nedal gólmanovi šanci. Jelikož ostatní exekutoři úspěšní nebyli, Ledvis si připsal vítězný gól a my 2 body za vítězství 8:7 po nájezdech.

Hráč utkání: Karel Štipka

Před posledním turnajem tak ztrácíme na druhé místo jediný bod a právě tým IBK Kuřata Kladno, který toto místo okupuje, bude naším příštím soupeřem. Stejně jako loni tak o postupu bude rozhodovat závěrečný turnaj sezóny, je se na co těšit.