CÉČKO NA PRVNÍM TURNAJI ZA 6 BODŮ!

26.09.2018

Po velkém třesku a založení "D" týmu, který v létě v Kobylisích proběhl, nastoupil do sezóny 2018/2019 "C" tým ve zbrusu nové sestavě.
Z loňského "C" kádru zbyl pouze brankář Kuba a v útoku hrající Ondra Neužil. V sestavě je doplnilo 7 hráčů z postupujícího "B" týmu,
a žolíci Boris s Davidem Mühlbachem, kterého manažer Malina donominoval přímo z tribuny, kam David zamířil jako divák. 😊

FBK KOBYLISY C vs. FBC YOUNG BOYS "B" 7:3
Soupeř YB "B" byl pro nás zcela neznámý, stejně tak jako kvalita soutěže, do které jsme se nechtěně dostali. První třetina byla spíše oťukávací a my jsme se
brankami Ondry a Cvrndy dostali do dvoubrankového vedení.
Na začátku druhé třetiny jsme, po přihrávce Ledvise a do odkryté branky skórujícího Ctíry, využili přesilovku. Když si oba zkušení borci o minutu později kombinaci zopakovali,
bylo jasné, že dnes se žádné drama konat nebude. Do konce třetiny jsme ještě dva góly přidali (Dan, Ondra) a soupeř připravil Kubu o neprůstřelnost skrytou střelou z půlky.
V třetí třetině se hrál bezstarostný hurá florbal se spoustou šancí na obou stranách. Paradoxně jsme tuto třetinu prohráli 1:2 (branka Bob), ale s celkovým výsledkem 7:3 byla spokojenost.

Hráč utkání: Ctirad Malina

FLOORBALL CLUB FALCON B vs. FBK KOBYLISY C 7:11
V druhém utkání nás čekalo "béčko" Falkonů, se jejichž áčkem jsme v prakticky stejné sestavě hráli vyrovnané zápasy 2 sezóny zpátky. Mladí Falkoni si v prvním zápase poradili s béčkem Neratovic 7:0 a nám bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého.
Hned první střídání se to potvrdilo, když jsme v 39 vteřině po nedůrazu za bránou inkasovali. O jedenáct vteřin později jsme měli možnost vyrovnat, ale brankář soupeře Ledvisovi jeho bekhendovou kličku lapil.
Smutní jsme byli jen chvilku, protože o půl minuty později Ondra Neužil vyrovnal. Hrál se pohledný florbal a nám se dařilo v koncovce a po gólech Prochyho, Ctíry a opět Ondry jsme šli do vedení 4:1.
Druhá třetina byla třetinou hrůzy, kdy jsme po dvou standardkách a několika nešťastných odrazech čtyřikrát inkasovali a po druhé třetině svítil na Tatranské kostce pod střechou stav 5:5. Jediným pozitivem bylo, že Ondra zkompletoval hattrick.
Na začátku třetí části se parádně trefil Falcon Vojta Ších a soupeř se ujal vedení. Náš tým to ovšem nesrazilo, naopak, po několika nepřesných výrocích sudích a řečích soupeře, byla ze všech cítit síla a chuť zápas otočit.
Dle našeho oblíbeného rčení "povolit-přitáhnout" jsme zabrali a během 2 minut jsme soupeři zasadili K.O. v podobě čtyř gólů (2x Dan, Ondra, Cvrnda). Konec zápasu byl poměrně vyhecovaný, na trestnou lavici postupně zamířili Ledvis, Ctíra a David Mlynskij. Dan Havlíček dal svůj třetí gól a Ondra dokonce čtvrtý. Poslední hřebíček do Falkonské rakve dal Cvrnda a vítězství 11:7 jsme náležitě oslavili.

Hráč utkání: Ondřej Neužil