CÉČKO V SOBOTU NA PŘEDPOSLEDNÍM TURNAJI ZMĚŘILO SÍLY S EXTRALIGOU A PO ZÁPASE ODCHÁZELI HRÁČI JAKO VÍTĚZOVÉ

20.04.2018

V sobotu 14.4. čekal c-tým předposlední turnaj sezony, který se odehrál v nedalekém a pro céčko známém Berouně. Tým opustil po určitých neshodách v týmu bývalý kapitán Lukas Brabec, jinak sestava byla beze změny.

Sestava: Jakub Musil - David Routa, Dominik Ševčík, Pavel Pohorský, Martin Čítek - Ondřej Kunc, Filip Chudoba, Lukáš Husák, Filip Šanda, Viktor Parma, Ondřej Neužil

FORTEL TJ KOBYLISY C vs. TATRAN STŘEŠOVICE C U23 3:6 (1:1-2:0-0:5)

V prvním zápase nás čekal soupeř, který ještě v lize neztratil ani bod a navíc za něj hrají hráči z nejvyšší juniorské ligy a hráči z extraligy. Po příchodu do haly jsme viděli, že soupeř přijel pouze v 6+1, což nám dodalo více sebevědomí. Sestava Tatranu byla velezkušená. Do brány se posadil brankář A-týmu Michal Rebro a v obraně reprezentant Ondřej Němeček a několik velice talentovaných juniorů. Náš úkol byl jasný, bránit od půlky a zhušťovat střed, ať střílí pouze od mantinelů a spoléhat na Kubu, že bude stíhat se včas přesouvat a střely chytat. Tatran začal hrát ve velice vlažném tempu a spíš si s námi hráli jako kočka s myší. To se jim ale nevyplácelo, protože proti nim stál houževnatý soupeř, který se nebál výprasku, ale naopak chtěl ukázat, že taky něco umí! Tatran hodně kazil nahrávky a my jsme se díky tomu hned od prvního střídání velice často dostávali do rychlých protiútoků a střeleckých pozic. První gól padl při našem třetím střídání, když se Ševča z velké vzdálenosti natáhl ke střele, která byla zablokovaná. Vysoký míček ale přiletěl k Husovi, který z bekhendu hodně haluzně vystřelil a nad nohou Rebra se míček zastavil až v brance Tatranu. Cítíme šanci a jsme více a více namotivováni. Ani ne o minutu později byl po soupeřově průniku vyloučen Martin Čítek za sekání a nás čekala první těžká zkouška. Taktika zůstala stejná, nenechal na středu žádnou skulinu a velice houževnatě bránit. Tatran si nahrával ze strany na stranu, ale nemohl najít žádnou dobrou šanci ke střele, protože jsme vždy u nich dřív než balonek. :-) Po minutě oslabení síly ubývají a Tatran začíná rozjíždět svůj kolotoč, ale s jednou věcí nepočítal. Kobylisy mají v bráně Kubu a ten čaruje jeden zákrok za druhým. Šance jsou stále na obou stranách, ale nám se i díky čarovným zákrokům Rebra nedaří dát další gól. Šance Tatranu se stupňují a pro ně konečně se jim daří vyrovnat, když jsme si nepohlídali hráče u tyčky. První třetina končí za překvapivého stavu 1:1.
O přestávce jsme si řekli, že musíme více využít volnosti, kterou nám doslova darují, ale do obrany budeme hrát stále stejně. Ve druhé třetině hraje Tatran stále na 10% a my toho za 5 minut využíváme. Husa našel na středu nabíhajícího Filipa Chudobu, který míček zpracovává a dává gól! Naše hra se každým střídáním zlepšuje a Tatran neTatran, jdeme stále do nich! O minutě později Ondra Kunc vede míček po mantinelu a vidí, jak si před bránu skvěle nabíhá Viki, který do nahrávky pokládá svojí hůl a najednou je to 3:1! V tu chvílí kouká soupeř, diváci i pořadatelé co se to děje. Do konce zápasu stále ale zbývá spoustu času. Tatran od té doby přebral otěže a Jakuba v bráně zásobuje jednou střelou za druhou. Díky Kubovi po druhé siréně svítí na tabuli 3:1 pro nás.
O pauze jsme se připravovali na opravdový kolotoč, protože nám bylo jasné, že Tatran poprvé v zápase zapne a nenechá nás vyhrát. Byli jsme připraveni odehrát hodně neatraktivní třetinu, plnou obrané zdi a odpalování balónků. Co jsme čekali se i stalo, Tatran na nás vlítnul a my nevěděli, kde jsou hráči, natož balonek. Opět musím připomenout Kubu, který zatím zvládá Tatranský nápor a drží nás ve hře a naději. Bohužel nepohlídaný střed soupeř trestá a je to jen o jeden gól. Aby toho nebylo málo, hned po buly další útok, který Routič zastavuje jen za cenu oslabení. Síly ubývají a Tatran má ve třetí třetině z 99% míček na hokejce. Přesně když se David vrací z trestné lavice soupeř zasazuje další ránu a je tu vyrovnání. Kdo by čekal, že Tatran zase trochu zvolní se zmýlil, tlak pokračuje a každou minutou se stupňuje. Bohužel, my jsme se už na nic nezmohli a soupeř nám odskočil na rozdíl tří branek. Tím taky utkání skončilo. Prohra to byla velice krutá, ale pro nás to bylo vítězství. Všichni makali na 100%, a i když soupeř nehrál naplno, dokázali jsme s ním hrát nejvyrovnanější zápas ze všech týmů. Pro mě jsme ze zápasu odcházeli jako vítězové a na nikom nebylo vidět zklamání, ale naopak velké překvapení. Tým ukázal, že mu svědčí pohoda a klid, který v týmu panoval. Poslední třetina 0:5 je krutá, ale všichni jsme ze sebe vydali maximum, bohužel to nestačilo.

Hráč utkání: Jakub Musil

FORTEL TJ KOBYLISY C vs. FLOOR MANIACS MĚLNÍK B 9:4 (4:1-2:2-3:1)

Tento turnaj jsme měli pouze jeden zápas pauzu, tak rychle nabrat ztracené síly, pivko a zpátky na hřiště. V tomto zápase nás čekal soupeř, který je na úplném chvostu tabulky a má pouze jednu výhru. To jsme ale hned z hlavy vymazali, protože všichni víme, jak to pak dopadá. Zápas byl ve velice klidném a přátelském duchu. Soupeř sice dal první gól, ale to bylo z jeho strany vše. Nám tam začalo padat skoro vše a do třetiny jsme otočili na 4:1. Ve druhé třetině stojí za zmínku snad jen to, že jsme poslali Routiče do útoku, ať si dá gól. Bohužel hned v prvním střídání si pohmoždil záda a jeho mise tím rychle skončila. Naštěstí se ale zvládl dát trochu dohromady a ve třetí třetině nastoupil. Zápas jsme si užili a vysoká výhra potěšila. Bohužel se nám v této sezoně ještě nepodařilo dát deset a více gólů, takže na to máme poslední dva zápasy. :-)

Hráč utkání: Filip Chudoba

Bylo super vidět na všech, že mají opět radost ze hry a parta je zpět. Všichni jsou určitě zvědaví, kdo byl novým kapitánem a byli hned dva... v prvním zápase to byl Husa a ve druhém Forest. :-)