MUŽI A - KOBYLISY SE V NFL PŘEDSTAVÍ I NÁSLEDUJÍCÍ ROK!

19.03.2018

Po dvou víkendových výhrách, se náš tým v rozhodujícím utkání série představil opět doma. Trenérovi Kočímu se, z důvodu zranění našich brankářů a-týmu, povedlo na poslední chvíli sehnat do branky našeho odchovance Honzu Hejného (volný hráč), který v loňské sezóně působil ve FBŠ Bohemians. Týmu se s ním v zádech povedlo venku dvakrát vyhrát. K úternímu rozhodujícímu utkání dorazilo bezmála 100 diváků a o bouřlivou atmosféru tak nebyla nouze!

FORTEL TJ KOBYLISY vs. FbC Strakonice 5:4 (0:2, 3:1, 2:1) - konečný stav série 3:2!

V utkání šlo o hodně, a proto začalo z obou stran ve zúžených sestavách na dvě pětky, ale poměrně opatrnou hrou. V průběhu třetiny však začal tlak Kobylis sílit a přicházely i velké šance. Bohužel díky nervozitě, smůle a hlavně výbornému hostujícímu gólmanovi Vaníčkovi se nám žádnou z nich nepovedlo proměnit. Logicky tak přišel trest a to hned dvojnásobný. Na konci první třetiny se v rozmezí necelé minuty povedlo Strakonicím vsítit dvě branky (Cigánek - z brejku, Křesák - nedůslednost v předbrankovém prostoru).
Když hned v osmé vteřině druhé třetiny skóroval přízemní střelou k vzdálenější tyči Staněk, svítilo na světelné tabuli již 0:3. Vypadalo to na podobný průběh jako v prvních dvou domácích utkáních. Zvlášť, když za dalších dvanáct vteřin odstoupil (po zranění kolena) zkušený Lukáš Janů, kterého v sestavě nahradil Mühlbach. O velkém charakteru našeho a-týmu, ale svědčí fakt, že i přes možné pocity "déjà vu" se však nikdo nezhroutil, ale naopak! Tým začal dřít, ale své šance stále neproměňoval, až v polovině zápasu se v nepřehledné situaci konečně prosadil výborně hrající Panenka! To byla živá voda na naše hokejky a ještě do konce třetiny bylo srovnáno na 3:3 (Kočí, Semerád).
V třetí třetině se tedy začínalo "od nuly", ale hned v třetí minutě podruhé skóroval Panenka a náš tým v sérii doma poprvé vedl. Komplikace přišly v 45. minutě, když srovnal nikým nepokrytý Křesák. Za půl minuty však po mantinelu utekl Kočí, který přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Michálka, který svou šanci s přehledem proměnil. Tempo se následně začalo opět stupňovat, ale posledních deset minut jakoby Strakonice fyzicky nestíhaly, polevily a my zápas víceméně kontrolovali. Strakonicím nepomohla ani dvouminutová powerplay, a tak se po výhře 5:4 mohla slavit záchrana v NFL! Závěrem se sluší dodat, že přesto, že šlo o hodně, tak celé rozhodující utkání série probíhalo ve slušném a férovém duchu a to jak na hřišti, tak v hledišti.

HRÁČ UTKÁNÍ: Lukáš Panenka

KOMENTÁŘ TRENÉRA ZAHRADNÍKA: "Jako vždy jsme prospali začátek, ale rozhodla naše odhodlanost soutěž udržet a všichni nechali na hřišti celé své srdíčko. Nakonec jsme byli šťastnějším týmem. Děkujeme všem divákům za skvělou atmosféru."

ÚTERNÍ OKÉNKO JIRKY KRAMLA: "Do celé série jsem bohužel nemohl zasáhnout, ale snažil jsem se tým podpořit alespoň v domácích zápasech. Jedním z rozhodujících faktorů byla určitě registrace Honzy Hejného, která proběhla v minulém týdnu. Týmu se s ním v zádech začalo v sérii konečně dařit a třikrát zvítězit. Viděl jsem v sérii jen domácí zápasy, ale v nich jsme měli vždy více ze hry. Například v tomto posledním utkání jsme soupeře přestříleli 42:28, s výrazně větším množstvím našich gólovek. Strakonice často držel skvělý brankář Vaníček a velká florbalová štěstěna, a tak si myslím, že jsme NFL zachránili zaslouženě! Velkou naší výhodou byl také fakt, že všechny zápasy play-down ze střídačky vedl Tomáš Zahradník, který tým na hřišti kormidloval a hlavně náležitě povzbuzoval! Na závěr patří velký dík úplně všem, kteří do sezóny jakkoliv zasáhli, pomohli s pořádáním či nám chodili fandit! Za hráče bych chtěl za sezónu speciálně poděkovat koučovi Ondrovi Kočímu, který musel v průběhu sezóny řešit velké množství organizačních i sportovních starostí, ale vždy se mu povedlo tým připravit tak, aby byl konkurenceschopný!"

A PRÁVĚ S ONDROU KOČÍM AKTUÁLNĚ PŘIPRAVUJEME ROZHOVOR, VE KTERÉM SHRNE PREMIÉROVÉ PŮSOBENÍ TÝMU V NFL.