MUŽI A - S leaderem ligy bez bodu

05.02.2018

V sobotu večer zavítal náš tým do Kunratic, aby se utkal s vedoucím celkem NFL Wizards. Tým v současné situaci, po předchozím velmi nepovedeném utkání s Č.Budějovicemi, potřebuje každý možný bod a s tímto pocitem, se také k utkání snažil přistoupit.

WIZARDS DDM PRAHA 10 - FORTEL TJ KOBYLISY 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Přes naše velké nasazení od prvních vteřin se hned v druhé minutě nepodařilo pokrýt přihrávku do brankoviště, po které nastřelili Wizards tyč. Po několika slibných šancích na obou stranách si však smůla Kobylisy našla, když balónek si po přihrávce do brankoviště do vlastní branky srazil Šimon Paldus. Kobylisy však tento vývoj vůbec nesrazily a už za necelou minutu po dorážce skóroval David Mühlbach. Třetina se následně dohrála ve vysokém tempu opět s několika šancemi na obou stranách.
Do druhé třetiny jsme nastoupili s vědomím, že i s vedoucím týmem ligy můžeme hrát vyrovnanou partii, ale bohužel hned ve druhé minutě se samostatného úniku prosadil Blažek. Za čtyři minuty se z úniku po křídle dokázal prosadit opět Blažek. Hrozila rychlá ztráta utkání, když po faulu Borise Nouzáka nabídnutým trestným střílením útočil Blažek na hattrick, ale Jiří Kraml byl tentokráte úspěšný. V následných minutách se nám povedlo zvýšit tlak na branku Wizards a dvěma nepřehlednými góly a i díky tečím (Jakub Zíka, Boris Nouzák) se nám povedlo vyrovnat. Byli jsme při chuti, ale vedení na svou stranu se nám ve druhé třetině již stihnout nepovedlo.
Do třetí třetiny vlétli aktivněji naopak Wizard a vytvořili si řadu zajímavých šancí. V šesté minutě se dostal do velké šance Smutný, Kraml střelu vyrazil opět ke střelci, který měl v ideální pozici a nikým aktivně neatakován pohodlně zakončit. Za další dvě minuty se však z uniku povedlo zakončit Semerádovi a hrálo se už tak jako po několikáté od nuly. Sedm minut před koncem jsme dostali k dispozici přesilovou hru a šanci konečně překlopit na svou stranu. Vytvořili jsme si několik střel, které ale nebyly úplně přesné. To potrestali Wizard, když se po naší chybě Hellerovi povedlo z našeho rohu za brankou vyběhnout do střelecké pozice a nad nohu zakončit, Kraml už stihl střelu jen lehce tečovat rukou. Bohužel to se nakonec ukázalo jako rozhodující, přestože cca minutu a půl před koncem se nám při hře bez brankáře povedlo vytvořit obrovskou šanci, ve které domácí se štestím podržel gólman Vávra.

Zápas byl velmi vyrovnaný a hraný s velkým nasazením. Oba týmy si vybraly okamžiky štěstí i smůly. Škoda dalšího inkasovaného gólu v naší přesilovce, to by se nám v takto důležitém zápase stát nemělo. Pozitivním faktem je, že jsme si ověřili, že s každým týmem NFL můžeme hrát minimálně vyrovnanou partii. Momentálně nám díky horšímu vzájemnému zápasu patří devátá-nepostupová pozice. Nejdůležitější ale je, že v posledních třech zápasech (doma K.Dvůr, venku Kadaň, doma Turnov) máme stále vše ve vlastních rukou. Další utkání odehrajeme v neděli 11.2. od 18:00 proti Královu Dvoru. Přijďte nás v tomto důležitém utkání podpořit!

Hráč utkání: Ondřej Kočí

Komentář trenéra Ondřeje Kočího: "Dobré utkání, které rozhodla naše chyba v přesilovce, gratuluji soupeři k vítězství."