20 let - z kroniky a foto - sezóna 2020 - 2021

V roce 2023 oslaví FbK Kobylisy 20 let od svého vzniku. V této rubrice Vás postupně seznámíme s tím, jak to tenkrát bylo.

FbK Kobylisy sezóna 2020 - 2021 - Znovu úřadoval covid19

Po dlouhé pauze způsobené opatřeními Vlády v souvislosti s nemocí se všichni trenéři, hráčky i hráči těšili na novou sezónu. Trenéři vše připravili a doufali, že bude jen málo těch, kteří v době nařízeného přerušení kolektivní sportovní činnosti v České republice v minulé sezóně zlenivěli. Opak byl pravdou! Drtivá většina našich členů se vrátila natěšená a navíc přišli další zájemci trénovat a hrát u nás florbal. Měli jsme radost a přihlásili do soutěží pořádaných Českým florbalem hned 14 týmů  (muže A, B, C a D, juniory, dorostence A a B, starší žáky A a B, mladší žáky A a B, elévovy A a B, přípravku a ženy) a veterány jsme zase přihlásili do soutěže nepořádané Českým florbalem.

Začátek sezóny proběhl standardně, začali jsme trénovat, ale tradiční Kobyliské struhadlo jsme vynechali (nebyla žádná jistota, jaká opatření budou nebo nebudou platit), zúčastnili se prvních zápasů a turnajů, ... Koncem září jsme však s napětím sledovali situaci související s nemocí covid19. Odborníci a politici sice veřejnost ubezpečovali, že k nějakému zásadnímu omezování nedojde, ale nikdo z nás jim moc nevěřil. A také to tak bylo! Začalo to postupně, od konce září se turnaje a zápasy hráli bez fanoušků, na trénincích i turnajích se prokazovala bezinfekčnost negativním testem na covid19 nebo očkováním a v polovině října, byla veškerá soutěžní činnost přerušena. Tréninky byly omezeny na malé skupiny osob, které prokázali bezinfekčnost. Ale muselo se trénovat s rouškami! A ro se opravdu nedalo! Zkuste běhat s hadrem na obličeji, který omezuje dýchání. K 18.12.2020 pak byly zakázány i tréninky v jakékoli podobě a následně byly ukončeny 14.3.2021 všechny soutěže s tím, že nikdo nepostupuje a ani nesestupuje s výjimkou soutěží, do kterých se týmy přihlašují. K částečnému rozvolnění došlo až 19.4.2021, kdy jsme mohli začít trénovat ve venkovních prostorách v malých skupinách po prokázání bezinfekčnosti.

I v této sezóně jsme se stali hygieniky a právníky, kdy jsme shromažďovali od našich členů doklady o bezinfekčnosti a sledovali nařízení Vlády ohledně přijatých opatření v souvislosti s covid19 a snažili se tato ne příliš srozumitelná nařízení správně vyložit. Zajišťujeme ochranu dýchacích cest (roušky, nákrčníky) a desinfekci.  Každý z nás alespoň jednou poznal, co znamená slovo "karanténa". I přes to, že nám stát prakticky zakázal naši činnost a neposkytl nám žádnou kompenzaci, poskytli jsme my kompenzaci našim členům. Celkem 51 našich členů kompenzaci zcela nebo zčásti odmítlo a částkou 70.577 Kč podpořili v těžké době svůj klub. Děkujeme.

Všechny těžkosti se nám podařilo v rámci možností překonat a zorganizovali jsme i soustředění v Litoměřicích (již po ukončení omezení). Bohužel jsme museli vynechat tradiční Struhadlo i Silvestrovské derby (Výběr Sparty si asi oddychl). Také jsme se po ukončení opatření zúčastnili několika málo turnajů, muži Dačice open 2021, Orel cup 2021, Pohár Českého florbalu 2021, ženy Pohár Českého florbalu a junioři WIZCUP 2021.

Koncem sezóny jsme byli svědky svatby našich dlouhodobých členů Ondry Kočího a Simony Jílkové. Gratulujeme!

A jak se nám v sezóně dařilo?

PŘÍPRAVKA - umístění se nesleduje - Liga přípravek, skupina 3 - B (košový systém 3+1)
odehrány pouze 4 zápasy, výhry, remízy, prohry celkové skóre, trestné minuty a úspěšnost v přesilovkách a oslabení se nesledují, počet týmů v soutěži nezjištěn

ELÉVOVÉ „A“ - umístění se nesleduje - Liga elévů, skupina 3 - A (košový systém 5+1)
odehráno pouze 8 zápasů, výhry, remízy, prohry celkové skóre, trestné minuty a úspěšnost v přesilovkách a oslabení se nesledují, počet týmů v soutěži nezjištěn

ELÉVOVÉ „B“ - umístění se nesleduje - Liga elévů 3+1, skupina 3 - B (košový systém 3+1)
odehráno pouze 8 zápasů, výhry, remízy, prohry celkové skóre, trestné minuty a úspěšnost v přesilovkách a oslabení se nesledují, počet týmů v soutěži nezjištěn

MLADŠÍ ŽÁCI - umístění se nesleduje - Liga mladších žáků, skupina 3 - A (košový systém 5+1)

STARŠÍ ŽÁCI „A“ - 14. místo - Liga starších žáků, skupina 3 – A (košový systém)
odehráno pouze 6 zápasů, 3 výhry, 1 remíza, 2 prohry, 9 kvalifikačních bodů, celkové skóre 25:25, celkem 8 trestných minut, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 100,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 40

STARŠÍ ŽÁCI „B“ - 19. místo - Přebor starších žáků, skupina 3 – B (košový systém)
odehráno pouze 7 zápasů, 3 výhry, 1 remíza, 3 prohry, 0 kvalifikačních bodů, celkové skóre 17:19, celkem 2 trestné minuty, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 0,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 23

DOROSTENCI „A“ - 3. místo - 2. liga dorostenců, skupina 3 - B
odehrány pouze 4 zápasy, 3 výhry, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 1 prohra, celkové skóre 45:12, celkem 6 trestných minut, celková úspěšnost 100,00% v přesilovkách a 0,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 11

DOROSTENCI „B“
- 7. místo - 3. liga dorostenců, skupina 3 - A
odehrány pouze 4 zápasy, 1 výhra, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 3 prohry, celkové skóre 14:19, celkem 4 trestné minuty, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 100,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 8

JUNIOŘI - 6. místo - 2. liga juniorů, skupina 3
odehráno pouze 6 zápasů, 3 výhry, 0 výher v prodloužení, 1 prohra v prodloužení, 2 prohry, celkové skóre 35:33, celkem 6 trestných minut, celková úspěšnost 37,50% v přesilovkách a 100,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 13

MUŽI „A“ - 10. místo v základní části - Národní liga - skupina Západ
Základní část: odehrány pouze 4 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 2 prohry, celkové skóre 26:29, celkem 36 trestných minut, celková úspěšnost 18,18% v přesilovkách a 69,23% v oslabení, počet týmů v soutěži 12

MUŽI „B“ - 11. místo - Regionální liga mužů, skupina 3
odehrány pouze 4 zápasy, 1 výhra, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 3 prohry, celkové skóre 15:19, celkem 16 trestných minut, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 87,50% v oslabení, počet týmů v soutěži 13

MUŽI „C“ - 4. místo - Pražský a Středočeský přebor mužů, skupina D
odehrány pouze 2 zápasy, 2 výhry, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 0 proher, celkové skóre 8:4, celkem 0 trestných minut, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 0,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 11

MUŽI „D“ - 7. místo - Pražská a Středočeská soutěž mužů, skupina D
odehrány pouze 4 zápasy, 1 výhra, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 3 prohry, celkové skóre 14:12, celkem 8 trestných minut, celková úspěšnost 100,00% v přesilovkách a 50,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 11

VETERÁNI - umístění se nedochovalo - NFL (soutěž veteránů neorganizovaná Českým florbalem)

ŽENY - 8. místo - 3. liga žen, skupina 3 - B
odehrán pouze 1 zápas, 0 výher, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 1 prohra, celkové skóre 1:5, celkem 0 trestných minut, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 0,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 9

MUŽI
- 79. místo - Pohár Českého florbalu
1 výhra, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 1 prohra, celkové skóre 27:11, celkem 8 trestných minut, celková úspěšnost 12,50% v přesilovkách a 75,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 123

ŽENY
- 30. místo - Pohár Českého florbalu žen
1 výher, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 4 prohry, celkové skóre 4:27, celkem 4 trestné minuty, celková úspěšnost 50,00% v přesilovkách a 0,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 41

Autor: Petr Vondrák

Další díl kroniky bude zveřejněn jakmile bude dopsána za pomoci pamětníků, doufáme že se vše stihne do příštího pondělí.

Předchozí články o historii FbK Kobylisy najdete na našich stránkách v záložce "Články".

Mladší žáci na Třebešíně - 21.9.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Už to začíná, zatím pouze doporučení - 23.9.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ženy vs. extraligový Chodov 1:12 - 28.9.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Elévové B - s SK Dvojka Praha 16:3; s Olymp Florbal Prometheus 11:8; s TJ Sokol Šestajovice 8:8 - První turnaj, který se hraje už bez diváků - 30.9.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přípravka a Martin Neužil v Mladé Boleslavi - vs. Florbalová akademie MB 12:4; vs. Florbal Mladá Boleslav White 13:10 ; vs. Falcon Blue 9:10; vs. Black Angels mini 6:3 - 5.10.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži C vs. BC Pitbuls Kolín B 3:2 a vs. Prague Tigers C 5:2 - 6.10.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Elévové A s trenéry Markem Plachým a Petrem Vondrákem - Poslední hrací víkend před přerušením a následném ukončením soutěží. Vs. Fat Pipe Start98 Kunratice 2:1; vs. Black Angels 2010 0:3; vs. Tatran Střešovise 0:2; vs. Fat Pipe Florbal Chodov 3:7 - 12.10.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Elévové B s trenérkou Aničkou Dvořákovou - Poslední hrací víkend před přerušením a následném ukončením soutěží - 13.10.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Nákrčník. Ne to není nebo maska lupiče, ale ochrana dýchacích cest s piktogramem FbK Kobylisy - 3.12.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ani toto není lupič. Rouška, ochrana dýchacích cest s piktogramem FbK Kobylisy - 3.12.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Trénink v malé skupině s ochranou dýchacích cest (rouškou) - 3.12.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Venkovní trénink mužů A. Zbytek týmu je v karanténě. - 9.12.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
I ženy musely trénovat s rouškou - 14.12.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
A je konec. Snaha byla zbytečná! Prý to bude na 14 dnů, ale byly z toho 4 měsíce :( - 18.12.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ani Silvestrovské derby nebylo - 31.12.2020; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Hráči trénují individuálně jak se dá, nebo spíš může. Třeba s kamarády - 18.1.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Hráči trénují individuálně jak se dá, nebo spíš může. Nebo s partnerem - 18.1.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Hráči trénují individuálně jak se dá, nebo spíš může. Omluvte sníženou kvalitu fotografie, jedná se o screenshot videa (odkaz připojen) - 18.1.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Obnovujeme tréninky, konečně už můžeme, Vláda rozvolňuje opatření - 19.4.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Junioři na WIZCUP 2021 - 13.6.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži 3. místo na Dačice open 2021 - 21.6.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Tak dlouho spolu Simča s Ondrou trénovali, až si řekli ano. Gratulujeme - 14.7.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Letní příprava - 16.7.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži 2. místo na Orel cup 2021 - 18.7.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přátelské utkání žen s Black Angels 4:6, příprava na novou sezónu - 3.8.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění Litoměřice, přípravka a elévové- 21.8.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění Litoměřice, dorostenci a junioři - 22.8.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění Litoměřice, čerstvý ženáč Ondra Kočí - 23.8.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přátelské utkání žen s Floofball Club Písek 6:2, příprava na novou sezónu - 24.8.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A na letní přípravě v Kašperských Horách - 29.8.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Taktika naplánovaná trenéry pro naše týmy na novou sezónu - 31.8.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy