20 let - z kroniky a foto - sezóna 2021 - 2022

V roce 2023 oslaví FbK Kobylisy 20 let od svého vzniku. V této rubrice Vás postupně seznámíme s tím, jak to tenkrát bylo.

FbK Kobylisy sezóna 2021 - 2022 - Přišli jsme o národní ligu, dorostenci v 1. lize, ženy ve 2. lize

Jsme optimisté - připravujeme vše na novou sezónu a doufáme, že tentokrát nás Vláda a covid19 nezastaví. Do soutěží pořádaných Českým florbalem jsme přihlásili 13 našich týmů (muže A, B, C a D, juniory A a B, dorostence, starší žáky, mladší žáky, elévy A a B, přípravku a ženy). Veterány jsme již tradičně přihlásili do soutěže nepořádané Českým florbalem.

Tréninky rozjíždíme hned od začátku září. Báli jsme se, že po dlouhé vynucené pauze přestane mnoho našich členů sportovat a klub to vrátí o několik lez zpět. Převážná většina našich členů se však vrátila a přišli i nové hráčky a hráči. Na některých z nich je vidět, že v době Vládních opatření sportu moc nedali, ale v průběhu sezóny znovu nabrali formu. Covid19 byl ale v průběhu sezóny znát. Docházelo k rušení zápasů bez náhrady (v košových soutěžích) nebo k jejich přesunutí na jiné termíny. Důvodem byla vždy karanténa hráčů jednotlivých týmů, které se tak nemohli zápasů účastnit.

S výjimkou mužů A, kterým se nepodařilo udržet Národní ligu a sestoupili do Divize, se našim týmům v celku dařilo. Většina z nich sezónu zakončila v první polovině tabulky příslušné soutěže. Muži D dokonce obsadili první místo, když za celou sezónu prohráli pouze jedno utkání. V příští sezóně tak naše týmy uvidíme ve stejných soutěžích a muži A se pokusí o návrat do Národní ligy.

Hned v září jsme zažili trochu vzrušení, když se na pozemku TJ našel dělostřelecký protitankový náboj ráže 50 mm. Naštěstí nebyl osazen roznětkou a přivolaný pyrotechnik s ním neměl mnoho práce. Jednalo se o pozůstatek z 2. světové války, kdy v místě nálezu měla německá Wehrmacht muniční sklad. Ale jak tam mohl zůstat? Vždyť pozemky TJ byly již několikrát "překopány" při výstavbě nebo úpravě sportovišť. Zkrátka záhada.

I v této sezóně jsme se zúčastnili různých turnajů, i když v menším počtu, než bylo v klubu obvyklé. Muži muži si zahráli Pohár Českého florbalu, Orlovskou urnu, Dobrušku Open Air Cup, junioři Ostravské hry, veteráni veteráni Prague masters a ženy Dobrušku Open Air Cup. Nevynechali jsme ani Kobyliské struhadlo, Silvestrovské derby a ani letní soustředění. Letní soustředění absolvovali nejen děti a mládež, ale svá soustředění si uspořádali i muži A a ženy.

Také jsme byli svědky radostných událostí v životě našich členů. Nejprve se našim hráčům Simoně a Ondrovi Kočím narodil syn Patrik, který přišel na svět v době, kdy se hrálo tradiční Silvestrovské derby. V závěru sezóny vstoupil ve stav manželský Lukáš Vinter a krátce na to ho napodobil Šimon Paldus. Všem ještě jednou gratulujeme.

A jak se nám v sezóně dařilo?

PŘÍPRAVKA - umístění se nesleduje - Liga přípravek, skupina 3 - B (košový systém 3+1)
odehráno 33 zápasů, výhry, remízy, prohry celkové skóre, trestné minuty a úspěšnost v přesilovkách a oslabení se nesledují, počet týmů v soutěži 35

ELÉVOVÉ „A“ - umístění se nesleduje - Liga elévů, skupina 3 - A (košový systém 5+1)

ELÉVOVÉ „B“ - umístění se nesleduje - Liga elévů 3+1, skupina 3 - B (košový systém 3+1)

MLADŠÍ ŽÁCI - umístění se nesleduje - Liga mladších žáků, skupina 3 - A (košový systém 5+1)

STARŠÍ ŽÁCI - 18. místo - Liga starších žáků, skupina 3 – A (košový systém)
odehráno 36 zápasů, 13 výher, 0 remíz, 23 proher, 15 kvalifikačních bodů, celkové skóre 116:186, celkem 55 trestných minut, celková úspěšnost 20,00% v přesilovkách a -33,33% v oslabení, počet týmů v soutěži 39

DOROSTENCI - 10. místo v základní části, 41. místo v play-off - 1. liga dorostenců, skupina B - play-off
Základní část: odehráno 24 zápasů, 4 výhry, 2 remízy, 18 proher, celkové skóre 74:179, celkem 111 trestných minut, celková úspěšnost 33,33% v přesilovkách a 64,10% v oslabení, počet týmů v soutěži 10
Play-off: odehrány 2 zápasy, 0 výher, 0 remízy, 2 prohry, celkové skóre 6:11, celkem 2 trestné minuty, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 0,00% v oslabení, počet týmů v play-off 53

JUNIOŘI „A“ - 4. místo v základní části, 4. místo v play-off - 2. liga juniorů, skupina 3
Základní část: odehráno 24 zápasů, 14 výher, 3 výhry v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 7 proher, celkové skóre 163:110, celkem 70 trestných minut, celková úspěšnost 29,17% v přesilovkách a 65,63% v oslabení, počet týmů v soutěži 13
Play-off: odehrány 3 zápasy, 0 výher, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 3 prohry, celkové skóre 5:12, celkem 24 trestných minut, celková úspěšnost 200,00% v přesilovkách a 33,33% v oslabení, počet týmů v play-off 4

JUNIOŘI „B“ - 10. místo - 3. liga juniorů, skupina 3 - B
odehráno 18 zápasů, 1 výhra, 1 výhra v prodloužení, 1 prohra v prodloužení, 15 proher, celkové skóre 47:114, celkem 36 trestných minut, celková úspěšnost 33,33% v přesilovkách a 72,73% v oslabení, počet týmů v soutěži 10

MUŽI „A“ - 11. místo v základní části - Národní liga - skupina Západ - sestup do Divize
Základní část: odehráno 22 zápasů, 2 výhry, 0 výher v prodloužení, 2 prohry v prodloužení, 18 prohry, celkové skóre 26:29, celkem 196 trestných minut, celková úspěšnost 12,00% v přesilovkách a 66,67% v oslabení, počet týmů v soutěži 12
Play-down: odehráno 6 zápasů, 2 výhry, 0 výher v prodloužení, 2 prohry v prodloužení, 2 prohry, celkové skóre 30:37, celkem 196 trestných minut, celková úspěšnost 12,00% v přesilovkách a 61,90% v oslabení, počet soupeřů v play-down 1

MUŽI „B“ - 9. místo - Regionální liga mužů, skupina 3
odehráno 24 zápasů, 8 výher, 1 výhra v prodloužení, 2 prohry v prodloužení, 13 proher, celkové skóre 120:138, celkem 64 trestných minut, celková úspěšnost 27,50% v přesilovkách a 64,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 13

MUŽI „C“ - 4. místo - Pražský a Středočeský přebor mužů, skupina A
odehráno 20 zápasů, 10 výher, 0 výher v prodloužení, 3 prohry v prodloužení, 7 proher, celkové skóre 96:82, celkem 58 trestných minut, celková úspěšnost 66,67% v přesilovkách a 33,33% v oslabení, počet týmů v soutěži 11

MUŽI „D“ - 1. místo - Pražská a Středočeská soutěž mužů, skupina C
odehráno 20 zápasů, 15 výher, 4 výhry v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 1 prohra, celkové skóre 120:55, celkem 75 trestných minut, celková úspěšnost 240,00% v přesilovkách a -100,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 11

VETERÁNI - 4. místo - NFL (soutěž veteránů neorganizovaná Českým florbalem)

ŽENY - 10. místo - 2. liga žen, skupina 3
odehráno 20 zápasů, 5 výher, 0 výher v prodloužení, 1 prohra v prodloužení, 14 proher, celkové skóre 77:108, celkem 42 trestných minut, celková úspěšnost 0,00% v přesilovkách a 71,43% v oslabení, počet týmů v soutěži 11

MUŽI
- 49. místo - Pohár Českého florbalu
odehrány 3 zápasy, 2 výhry, 0 výher v prodloužení, 0 proher v prodloužení, 1 prohra, celkové skóre 22:17, celkem 46 trestných minut, celková úspěšnost 20,00% v přesilovkách a 100,00% v oslabení, počet týmů v soutěži 84

Autor: Petr Vondrák

Další díl kroniky bude zveřejněn v září. Musíme zaznamenat vše. Ale protože máme těch 20 let, tak budeme postupně zveřejňovat různé zajímavosti.

Předchozí články o historii FbK Kobylisy najdete na našich stránkách v záložce "Články".

Kobyliské struhadlo 2021 - FBC 98 Chomutov - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - Orlovští ležáci - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - FbK Kobylisy - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - FbK Kobylisy vs. FBC 98 Chomutov - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - Orlovští ležáci vs. FBC 98 Chomutov - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - Prosil bych ten jeden iontový nápoj - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - Jasně, jeden jonťák :) - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - Kobyliský jonťák mají rádi všichni :) - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - Stejně jako každé dobrodružství Asterixe a Obelixe končí hostinou, tak i na Struhadle v Kobylisích se vždy najde něco na zub :) - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 aneb sobota (někdy i neděle) strávená s přáteli - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Kobyliské struhadlo 2021 - 4.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A vs. Fbc Došwich Milevsko - 7.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Nalezený dělostřelecký granát u volejbalových kurtů - 16.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Dorostenci v Pardubicích - 26.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ženy na prvním turnaji s Mladou Boleslaví 2:1 a s Bohemians 3:7  - 27.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ženy na prvním turnaji s Mladou Boleslaví 2:1 a s Bohemians 3:7 - 27.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A vs. Fat Pipe Traverza Mukařov, soupeř nás někdy i bije :) - 30.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A vs. Fat Pipe Traverza Mukařov, nenecháme si to líbit - 30.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A vs. Fat Pipe Traverza Mukařov. Tady někde jsem ztratil pětikorunu. Pomůžu Ti ji najít. - 30.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A vs. Fat Pipe Traverza Mukařov. Mám ji. - 30.9.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Elévové A - 3.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A - Marek Paleček #99 v akci - 5.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A - Marek Paleček #99 si odpočinek zaslouží - 5.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A - trenér Lukáš Kobliha se snaží prosadit změnu dresů, pruhy budou vodorovně - 5.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A - 11.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přípravka - 12.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ženy - 12.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Nový vzhled webu - 14.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Mladší žáci - 27.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ženy vezou z Kunratic bod - 30.10.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži B v Kolíně - 1.11.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži C v Radotíně - 8.11.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Veteráni - Prague masters, je to tam, Martin Čítek - 10.11.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Veteráni - Prague masters - 10.11.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přípravka v Kutné Hoře s Bohemians 3:3, s Falcon 7:5, s Florbalová akademie Mladá Boleslav 1:1 a s Kutnou Horou 5:4 - 23.11.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Dorostenci doma s Butchis 6:5 - 5.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Veteráni zatím bez prohry - 10.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ženy za 6 bodů, s. Benešovem 11:5 a s Kladnem 8:4 - 11.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přípravka - domácí úkol
Přípravka - domácí úkol "Proč chodím na florbal?", odpověď Anežky (čerstvě 5 let) - 14.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Připravujeme soustředění - 15.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Covid19 znepříjemňoval sezónu - 17.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Trenér Martin Neužil dává pokyny přípravce - 19.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přípravka - 19.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Příprava na Silvestrovské derby, aneb florbal na ledě :) - 29.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Příprava na Silvestrovské derby, aneb florbal na ledě. Něco pro diváky. Rukavice jdou dolů. - 29.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Příprava na Silvestrovské derby, aneb florbal na ledě. Něco pro diváky. Příliš jednostranné. - 29.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Příprava na Silvestrovské derby, aneb florbal na ledě. Něco pro diváky. Bitku vyhrál Jan Hrdlička alias
Příprava na Silvestrovské derby, aneb florbal na ledě. Něco pro diváky. Bitku vyhrál Jan Hrdlička alias "Bohoušek Hřebíček". - 29.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Silvestrovské derby 2021 - Zbytek světa vs. Výběr Sparty vyhrává Zbytek světa 10:4, vzájemný stav utkání 9:2 pro Zbytek světa - 31.12.2021; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Junioři B - 29.1.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži B - 31.1.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Mladší žáci - 14.2.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Elévové A - 26.2.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Elévové B - 29.2.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži A vs. Trutnov. Marek Paleček #99 trénuje gymnastiku - 9.3.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přípravka hrála bez střídání. I takto vypadal tým když byla velká marodka - 20.3.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Elévové A - 23.4.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži D vítěz soutěže Pražská a Středočeská soutěž mužů, skupina C. Pouze 1 porážka v sezóně. - 23.4.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Junioři A - 24.4.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Muži D, celkově 4. místo - 5.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ženy mají v sezóně celkem 16 bodů - 12.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Přípravka a elévové proti rodičům 27:26, bavili se všichni - 16.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Rozlučka - přihlašování účastníků turnaje - 24.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Rozlučka - vyhlášení výsledků - 24.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Rozlučka - sladká odměna pro nejmenší - 24.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Rozlučka - vítězové - 24.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Rozlučka, občerstvení zajištěno - 24.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ostravské hry 2022 junioři - 30.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Ostravské hry 2022 ložnice juniorů - 30.5.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Veteráni celkově 4. místo. V zápase o 3. místo neuspěli v samostatných nájezdech proti exreprezentačnímu gólmanovi Tomášovi Kafkovi - 16.6.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Orlovská urna 2022 muži - 18.6.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Lukáš Vinter našel své štěstí. Gratulujeme. - 25.6.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Dobruška Open Air Cup 2022 muži - 6.7.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Dobruška Open Air Cup 2022 ženy - 6.7.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy

Své štěstí našel i Šimon Paldus. Gratulujeme. - 24.7.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění v Litoměřicích. Trénink elévů - 21.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění v Litoměřicích. Trénink na venkovním hřišti - 21.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění v Litoměřicích. Naše děvčata - 22.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění v Litoměřicích. Trénink gólmanů - 23.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění v Litoměřicích. Z přátelského utkání s Lovosicemi - 25.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění v Litoměřicích. Účastníci - 26.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění mužů A v Kašperských Horách. Z přátelského utkání se Strakonicemi 13:4 - 27.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Soustředění žen v Jizerských horách - 27.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy
Něco pro fans - 29.8.2022; Autor: neznámý; Zdroj: Archiv FbK Kobylisy